Přístupové údaje a hesla na jednom místě

Zrovna dneska mě napadlo, že udělám přítrž neustálému hledání hesel. Asi to taky znáte. Máte desítky přístupů a desítky hesel. Používat jednoduché heslo na všechny přístupy je nebezpečné. Občas za to dostávám pěknou sodu od Adama. To je můj syn. Snad taky proto, že studuje kybernetiku, tak je to digitální pošuk. Vždycky když vidí, jak zacházím s hesly, neodpustí si pár nejapných poznámek. Nebo aspoň kyselej ksicht. No nic, dneska jsem se rozhodl, že tomu udělám přítrž a šel jsem si koupit jednu z aplikací, která tenhle problém řeší. Jmenuje se Roboform. A jak to funguje? Uložíš si do ní všechny přístupy, které máš a pak zvolíš jedno generální heslo, kterým přes aplikaci vstupuješ do pošty, do Facebooku, do Twitteru, … Hesla jsou šifrovaná v souboru, který můžeš mít třeba na Dropboxu a bezpečně se tak dostaneš ke svým přístupům kdykoliv a kdekoliv. Jako každá jiná aplikace i tahle má dvě verze – jednu zdarma a druhou za peníze. Při výběru aplikací se řídím selským rozumem – když to používá hodně lidí, asi to bude spolehlivé. Roboform má miliony uživatelů po celém světě a tak tohle kritérium splňuje. Během těch pár měsíců testování jsem nenašel nic, co by mi vadilo. Naopak. Celá aplikace je intuitivní a jde naproti jedné lidské neřesti – tou je lenost. Nemusíš na nic myslet a vždycky když se objeví stránka, kam máš zadávat svůj přístup, vyskočí zelené okno roboformu a taktně se tě zeptá, jestli náhodou nechceš tenhle přístup pro příště automatizovat. Uložíš si jednotné heslo pro všechny přístupy  máš o starost míň. Jestli zatím nic takového nepoužíváte, vyzkoušejte neplacenou verzi kliknutím zde.

roboform

Taky máte chuť ušetřit při nákupu aplikací?

Pár měsíců jsem tu neplacenou verzi používal a narazil jsem na limit neplacené služby. Zkrátka jsem potřeboval mít víc přístupů, než umožňuje neplacená verze a tak jsem šel dneska nakupovat. Taky máte chuť ušetřit při nákupu aplikací? Jednu malou aplikaci jsem dneska kupoval. Placená verze Roboformu stojí 19.95. USD. A během pár minut se mi podařilo dostat jí za úplně jinou cenu. Zaplatil jsem 4.95 USD. Podobně to jde nejen s aplikacemi, ale i třeba s letenkami nebo s ubytováním. Tam už ty slevy nejsou tak dramatické, ale třeba 10% sleva na ubytování taky potěší. Jak tedy na to? Neplacenou verzi už jsem měl za sebou, tak jsem si šel koupit její placenou verzi za 19.95 USD. No a ještě než jsem vyplnil objednávkový formulář, použil jsem můj oblíbený postup, díky kterému jsem nakonec zaplatil jenom 4.95 USD. A jak to dopadlo, to vám napoví snímek mojí obrazovky těsně před stisknutím tlačítka „koupit“.


Sleva Robo form

 

Podobný postup jsem minulý týden použil při nákupu o hodně dražší aplikace pro streamování videa. Ušetřil jsem na tom 119 USD. O letošních prázdninách jsem díky tomuto návodu pořídil ubytování v hotelu o 130 EUR levněji. Chcete vědět jak na to? Pošlu vám návod, který vám bude fungovat nejen při kupování aplikací. Není to nic složitého a stačí k tomu minuta času. Vyplňte svůj e-mail a obratem k vám přifrčí návod, jak na to.